E-MAIL:
zahradnidvur@email.cz
TELEFON:
604 204 433

zahradni-slavnost43 zahrada5 prodejna-2 kvetiny11 prodejna kvetiny13 dva-pavi zahrada2 rybnik kvetiny8 remesla11 nadvori

ZAHRADNÍ SLAVNOSTI 2016

ZAHRADNÍ SLAVNOST LETNÍHO SLUNOVRATU

V ZAHRADNÍM DVOŘE LISTEN

V sobotu dne 25. června 2016 se v Zahradním dvoře Listen ve Strakách u Nymburka uskutečnila tradiční Zahradní slavnost letního slunovratu, na kterou se již v dopoledních hodinách sjeli lidé ze široka i z daleka – z krajů českých, moravských i slovenských, aby zde oslavili příchod léta a společně prožili něco krásného.

DSCF3390

Kolem poledne byla slavnost zahájena příjezdem dvou vznešených poslů na koních, z nichž jeden nás v zahradním dvoře přivítal a poskytl nám komentovanou prohlídku všech zákoutí rozkvetlé zahrady – procházeli jsme se mezi obrazcovými záhony, obdivovali voliéru s různými druhy holubů a bažantů, voněli k půvabným květům růží a kolem vyvýšeného místa, kde jednou bude stát nádherný altán, jsme došli k prostoru krytému plachtou, kde jsme se usadili k poslechu zajímavých přednášek.

DSCF3396

Během první z nich nám paní Magdalena Dobromila Staňková pověděla o svatojánských bylinkách a léčivých olejích a jejich působení, další nesla název Péče o tělo dle přírodních zákonitostí a pan Vít Syrový v ní hovořil o tom, jak bytostní pomocníci pomáhají při výstavbě a udržování pozemského těla. Poté následovala beseda studentů a učitelů duchovních škol, které probíhají v Čechách i na Slovensku. Sdělované myšlenky a výhledy nám všem přinesly velkou posilu pro naše další působení.

V závěru slavnostního dne jsme shlédli dvě divadelní představení pod širým nebem. Slovenské vystoupení nazvané Ako prichádzajú inšpirácie pojednávalo o tom, jak je pro umělce důležité světlé naladění, aby mohl vytvořit skutečně krásné, duši oblažující a povznášející dílo. České vystoupení Příběh léta nám zprostředkoval představu o tom, co se s člověkem odehrává bezprostředně po pozemské smrti, a dal nám nahlédnout do čistého světa bytostí přírody. Hlavnímu hrdinovi, těžce raněnému v souboji, bylo po poznání skutečných ušlechtilých hodnot a vnitřní proměně umožněno navrátit se do pozemského světa, aby mohl prožít naplněný život v míru s ženou svého srdce.

DSCF3635DSCF3661DSCF3708DSCF3719DSCF3734

V průběhu celého dne jsme se mohli nasytit a občerstvit lahodnými a s láskou připravenými pokrmy a nápoji ať již ve špýcharu či v zahradním altánku, mimo jiné výtečnou pizzou připravenou v domácí peci. Byla též příležitost k četným obohacujícím setkáním a přínosným rozhovorům uprostřed kvetoucí přírody. Krásná atmosféra panovala i během chvil, kdy jsme naslouchali vzácným slovům ukryti před bouřkou a deštěm pod příkrovem plachty a vrbového listí.

Již nyní se těšíme na Podzimní zahradní setkání, které se bude konat na témže místě v sobotu 17. září 2016.