E-MAIL:
zahradnidvur@email.cz
TELEFON:
604 204 433

zahradni-slavnost19 kvetiny7 silf2 tanec-s-ruzemi kvetiny18 jaro16 cesta zahrada24 remesla4 zima20 zahrada34 zima18

Zahradní slavnosti 2009

Letní zahradní slavnost – 20.6.2009

Je to teprve několik hodin, kdy se za posledním návštěvníkem zahradní slavnosti uzavřela brána. Dovolte nám, abychom se s vámi, kteří jste nemohli zavítat do Zahradního dvora, alespoň krátkým slovem a doplňujícími fotografiemi podělili o atmosféru tohoto dne.

koně Slavnost byla zahájena dle plánu v 10.00 příjezdem kočáru, taženým párem zlatavých koní. Kočár, který zastavil před altánem, přivezl zástavu v barvách Zahradního dvora. Převzatá zástava byla za zvuku fanfár slavnostně vztyčena na stožáru. Poté následoval pod hlavním přednáškovým stanem úvodní proslov s malým ohlédnutím na sedmileté budování Zahradního dvora. Následovalo seznámení se s připraveným programem a doprovodnou poznávací hrou. Jako první převzal štafetu za účinkující p.Kraus, který posluchačům přiblížil, jaké jsou souvislosti mezi onemocněním zvířat a jejich majitelů. Když asi o hodinu později za řečnickým pultem stanul pan Stanislav Rudolfský, mohli se posluchači dozvědět mnoho zajímavého o pěstování vinné révy v naší zemi „v proměnách věků“. Po těchto dvou přednáškách následovala velká polední přestávka a zároveň byla zahájena soutěžní hra o poznání tajemství Zahradního dvora. Během tohoto času nás překvapily děti s krásným vystoupením, kde představovaly pohádkový svět přírodních bytostí.

vilaskritkove

 

 

 

 

 

 

 

vily

Další přednáška následovala za jednu a půl hodiny, kdy pan Jan Mojžíš poutavě vyprávěl o bytostném světě. Další, už ne tak dlouhá přestávka sloužila návštěvníkům k tomu, aby mohli dokončit započatou soutěžní hru a včas odevzdat odpověď na otázku: „Jaké je tajemství Zahradního dvora?“ Této hry se k našemu milému překvapení zúčastnilo mnoho dětí, ale i dospělých a nebáli se s kuráží zhostit připravených úkolů. Protože jsme věděli o připravované návštěvě větší skupiny lidí ze Slovenska, poprosili jsme také hosty ze Slovenska již předem o přednášku. A bylo to dobré rozhodnutí. Po skončení jejich přednášky následovalo vyhodnocení soutěžní hry a odkrytí tajemství Zahradního dvora. Všechny děti byly odměněny a úspěšní dospělí obdrželi pamětní listinu.

soutez-deti

soutez

 

 

 

Nyní přišla na řadu očekávaná první část divadelní hry „Tajemství svatojánské noci.“  Zinscenovný souboj, který byl součástí příběhu a překvapivý průběh této hry vyvolal netrpělivé očekávání druhého dílu.

soubojdivadlo

Ten mohli návštěvníci shlédnout až po hudebním vystoupení pana Rudolfa Dvořáka a jeho žáků s hrou na lesní roh a pozoun od A. Rejchy a po přednášce p.Marschnera na téma „ Duchovní síly kolem nás“. Poté ještě před návštěvníky předstoupil p.Kříž, který svým poutavým příběhem zaujal převážnou většinu naslouchajících. Jak již bylo hostům Zahradního dvora dle připraveného programu známo, nastávající večer korunovala a také zakončila druhá část divadelní hry.

divadlo-skritciza-svetlemplavba

Krásná až pohádková atmosféra umožnila, že tajemství svatojánské noci proniklo do srdcí všech přítomných. S poděkováním jsme se mohli rozloučit se všemi hosty letošní letní zahradní slavnosti a poděkování patří i všem přátelům, kteří se podíleli na přípravě a průběhu zahradní slavnosti. My sami jsme cítili, že tento den se podařil. Již v myšlenkách jsme započali připravovat, co přichystat nového pro podzimní slavnost, protože i když se to nezdá, nenechá na sebe dlouho čekat. Chceme zde přivítat mnoho dalších lidí a ukázat jim slovem, uměním i každodenní prací v zahradě a hospodářství tajemství, které má být všem známo. Přijměte proto již nyní pozvání na zahradní slavnost podzimní rovnodennosti 19.9.2009, kdy Zahradní dvůr představí, co vše uzrálo během tohoto času a je připraveno ke sklizni. Vy, kteří jste byli osloveni zahradní slavností, můžete pozvat i své přátele. Budeme se těšit.

zahrada